Forum « Staromieście Rzeszów » Strona Główna « Staromieście Rzeszów »
Forum Mieszkańców Osiedla Staromieś›cie w Rzeszowie

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Zginełey dwa rowery

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum « Staromieście Rzeszów » Strona Główna -> Staromieście Ogrody - Nasze Osiedle
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
arto19

PostWysłany: Sob Mar 29, 2014 9:19 pm    Temat postu: Zginełey dwa rowery Odpowiedz z cytatem

Witam w dniach miedzy 21-25 03.2014 w klatce nr 8 Gromskiego 2 z ostatniego pietra (poddasze klatki) zginęły dwa prawie nowe rowery. Prawdopodobnie zginęły w poniedziałek 25.03.2014.
UNIBIKE szaro - biały
CURE 0 niebiesko - szary na dużych szanych oponach
jeżeli ktoś widział potencjalnych sprawców wychodzących z klatki nr 8 w godzinach pomiędzy 7:30 a 17:00 bardzo proszę o kontakt. Rowery stały tam od maja zeszłego roku zapięte na "żyłkę". Jestem w 100 % przekonany ze to nie był przypadek tylko ktoś musiał wcześniej obserwować te rowery. Dla osoby pomocnej wyznaczam nagrodę pieniężną
proszę o kontakt 660696344 Artur
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Sylwia

PostWysłany: Wto Sie 20, 2019 6:37 am    Temat postu: Może Cię zaciekawi... Odpowiedz z cytatem

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
swiety

PostWysłany: Pon Mar 31, 2014 2:00 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Społdzielnia powinna założyć kilka kamer. Miałbyś sprawców na patelni. A tak będzie ciężko.

http://inwestycje-rzeszow.pl/index.php

--------------------------------------------
Powrót do góry
GCT

PostWysłany: Pon Mar 31, 2014 2:47 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Może i to drobna sprawa ale na innych osiedlach przed wejściem do klatki są koszyki na ulotki , gazetki i inne reklamy. W naszych blokach tego nie ma i jak ktoś powie przez domofon "ulotki" to automatycznie drzwi ma otwarte bo wszyscy otwierają . Im więcej takich "obcych osób" kreci się po naszych klatkach tym mniej bezpiecznie dla nas. Z monitoringiem dobry pomysł , z tego co wiem to na innych (nie wszystkich) osiedlach "zodiak" ma monitoringi.
Powrót do góry
Zaczarowana08

PostWysłany: Pon Mar 31, 2014 5:09 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czasami okazja czyni złodziejem. A tutaj ewidentnie mogło tak właśnie być skoro rowery stały na klatce schodowej. Warto zadbać o swoje rzeczy. Sporo ludzi przewija się w każdym z bloków, więc kamery to doskonały pomysł.
Powrót do góry
sqb1978

PostWysłany: Pon Mar 31, 2014 6:59 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przy okazji apeluję o ZAMYKANIE NA KLUCZ wspólnych drzwi do piwnic.

W większości przypadków jak schodzę do piwnicy to drzwi są otwarte.
Nie rozumiem, jak można nie poświęcić tych 5 sekund na przekręcenie zamka, gdzie dla potencjalnego włamywacza jest to o 100% więcej zamków do sforsowania.

Ulotki:
Zdaję sobie sprawę, że osoby roznoszące ulotki mogą mieć ciężką sytuację życiową albo to jakieś dzieciaki.
Jednak z z drugiej strony nie dość, że to może być potencjalny złodziej sprawdzający obecność w mieszkaniach to jeszcze przeważnie wiatrołap jest zaśmiecony tymi ulotkami.
Więc jestem stanowczo za nie otwieraniem.

arto19

PostWysłany: Pon Mar 31, 2014 7:04 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

rowery stały na ostatnim piętrze zapięte do barierki absolutnie nie widoczne z zewnątrz. Rowery stały tam od maja zeszłego roku aż do zeszłego tygodnia. w ostatnim czasie nikt nie roznosił ulotek po piętrach. Pewnie dziwnie się to wszystko składa ale w piątek zamówiłem pizze dostawca wszedł na góre odebrałem a w poniedziałek wychodząc do pracy na parkingu spotkałem podobnego chłopaka - (ale to na 100 procent nie był on) ,który dziwnie się na mnie i moją dziewczynę patrzył. Przepatrze jeszcze monitoring z Lubelskiej Warszawskiej. W takim układzie ani wózkownia ani piwnice nie są bezpiecznym miejscem.
Powrót do góry
Zaczarowana08

PostWysłany: Pon Mar 31, 2014 8:04 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Forsowanie 2 par drzwi zajmuje trochę więcej czasu i wysiłku niż zapięcie do barierki. Poza tym osobiście uważam, że skoro jest wózkownia i piwnice to nie zagracajmy korytarzy. Jeśli każdy z nas postawi chociażby 1 rower, wózek to nie przejdziemy przez korytarz. Oczywiście życzę odnalezienia rowerów i sprawców kradzieży. Będę smiała szeroko otwarte oczy.
Powrót do góry
arto19

PostWysłany: Pon Mar 31, 2014 8:53 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ok. Tylko że to był korytarz praktycznie w ogóle nie używany, nawet sprzątaczka bardzo rzadko tak zaglądała o czym świadczy brudna podłoga. Nic w każdym razie ku chwale mieszkańców żeby im nie zaburzać spokoju w przechodzeniu przez korytarz na nie 3 tylko czwartym piętrze które prowadzi do nikąd trzymajmy swoje rowery wózki na wózkowni której drzwi można wyważyć jednym praktycznie niesłyszalnym kompnięciem.
Powrót do góry
Łukasz
Moderator

PostWysłany: Pon Mar 31, 2014 9:19 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeśli nikomu nie przeszkadzają to przecież nikt nie robi z tym problemu, to już sprawa właściciela gdzie mu lepiej przypiąć.. i ewentualnie wnosić na ostatnie piętro.. Nie zmienia to faktu, że stały na widoku i już ktoś mógł nie raz przechodzić się po klatkach i sprawdzać takie rzeczy.. Wiedząc, że takie rowery stoją to już tylko znaleźć odpowiedni moment. A jak coś jest zamknięte za drzwiami, to złodziej musi liczyć się z tym, że wchodzi tam na darmo..

Ten monitoring z ulicy lubelskiej da się bez problemu przeglądnąć? Jednak od czasu do czasu coś z osiedla zginie, to nie pierwszy raz... Jakby to był rower jakiegoś komendanta, to już cała Policja szukałaby:)

Jeśli chodzi o te otwarte piwnice, to też nie rozumie jak nie można mieć sekundy czasu, żeby zamknąć drzwi.. dla swojego dobra i innych. Zawsze to jakieś dodatkowe zabezpieczenie..
Powrót do góry
swiety

PostWysłany: Wto Kwi 01, 2014 4:24 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Łukasz napisał:
Jeśli chodzi o te otwarte piwnice, to też nie rozumie jak nie można mieć sekundy czasu, żeby zamknąć drzwi.. dla swojego dobra i innych. Zawsze to jakieś dodatkowe zabezpieczenie..

Tylko w niektórych blokach (np w bloku nr Cool część piwnic prowadzi do garażu.

Ja idąc do garażu i chcąc otwierać i zamykać drzwi przechodnie w piwnicach musiałbym 4 razy otwierać i 4 razy zamykać drzwi za każdym razem idąc do auta. (nie licze ostatnich drzwi - bo przy wejsciu do garażu są 2 sztuki obok siebie - czyli w sumie mam 5 sztuk drzwi idąc do garażu)

Pomyśl, że mam za każdym razem mam je otwierać i zaraz zamykać i tak 5/10 razy 2-3-4 razy dziennie. Bomba.

Mówiłem w spółdzielni, że nikt tych drzwi nie będzie zamykał i żeby zamontowali drzwi samodomykające się, ale nikt mnie nie posłuchał.

I tak drzwi do 70% piwnica są zawsze otwarte.
Powrót do góry
Łukasz
Moderator

PostWysłany: Wto Kwi 01, 2014 9:33 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ok, to o takim cudzie nie wiedziałem:) W tej sytuacji to trochę inna sprawa. U mnie garaż ma osobne drzwi. W sumie 2 sztuki, jedne tylko trzeba otwierać i są one samo domykające się. Musicie jeszcze pomęczyć Spółdzielnie:)

Natomiast w sytuacji, gdzie drzwi są tylko przy piwnicach, to można byłoby je bez problemu zamykać. Jeśli nie, to po co zamykać swoją piwnice, niech zostanie otwarta, skoro to taki problem z zamykaniem;)
Powrót do góry
gypsy_king

PostWysłany: Wto Kwi 01, 2014 10:15 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Współczuje właścicielowi skradzionych rowerów, ale niestety, jest to plaga, która w Rzeszowie przybrała znacznie na sile od ostatniego roku. Już w zeszłym roku wiem, że ilość skradzionych rowerów wzrosła kilkukrotnie (rok do roku) w stosunku do roku poprzedniego. Zdarzały się kradzieże z balkonu nawet z 5. piętra! Jedyne co można zrobić, to zainwestować w dobry zamek do piwnicy. Jest nawet możliwość zamontowania zamka gerdy z alarmem. Koszt coś około 300 zł, a dla osób które mają kilka rowerów o wartości kilku tysięcy każdy to żaden wydatek. Ja wstawiłem zamek bez alarmu, bo akurat był konstrukcyjnie sporo nowszy i czuję trochę większe bezpieczeństwo. Niby każdy zamek można sforsować, ale i tak podziwiam, że nikt tych rowerów z początku wątku nie ruszył przez kilka miesięcy - fart niesamowity. To, że ktoś je skradnie było raczej oczywiste - linkę przecina się bezszelestnie w kilka sekund.
Inną kwestią jest wpuszczanie do klatki wszelkiego rodzaju domokrążców, roznoszących ulotki itp. Kiedy do mnie ktoś taki dzwoni i prosi o otworzenie drzwi do klatki, to zwyczajnie odmawiam i odkładam słuchawkę. Przecież nie trzeba się wcale tłumaczyć - powód odmowy jest oczywisty - nie żyjemy w Holandii czy Szwajcarii, a okazja czyni złodzieja. Ktoś w wątku wyżej pisał o dostawcy pizzy. Gdybyśmy wszyscy nie wpuszczali osób roznoszących ulotki, to być może krąg podejrzanych w sprawie skradzionych rowerów ograniczyłby się jedynie do tego dostawcy. Osobiście wpuszczam osoby tylko bezpośrednio mnie odwiedzające i osoby szczytujące liczniki, ale w przypadku tych drugich wychodzę na klatkę i upewniam się, że to nie ściema.
Co do zamykania głównych drzwi od piwnicy - to wkłądki w zamkach nie są zbyt finezyjne, ale zamykać należy, chociaż w takim przypadku jak kolega wyżej tez bym chyba nie zamykał.
Podsumowując, może zacznijmy od niewpuszczania kogo popadnie do klatek - ulotki itp - będzie i bezpieczniej i czyściej.
Powrót do góry
sqb1978

PostWysłany: Wto Kwi 01, 2014 1:00 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Z takim rozwiązaniem wspólnych drzwi do piwnic i garażu się nie spotkałem - rzeczywiście głupie rozwiazanie.

Oczywiście miałem na myśli zamykanie drzwi do "przedpokoju" piwnicy.
Zawsze to są kolejne drzwi do sforsowania + dodatkowy czas + możliwość zostawienia śladów włamania. Gdzieś widziałem wywiad z byłym kieszonkowcem i czasem niewiele potrzeba aby taki ktoś odpuścił kradzież i poszukał łatwiejszego celu.

O tym dostawcy pizzy to proponuję poinformować policję jeśli tego nie zrobiliście. Wątpię aby on kradł, ale wystarczy, że wspomniał o tym przy odpowiednich kolegach. Teraz tak sobie pomyślałem, że dostawca pizzy to całkiem dobry informator dla szajki złodziei.

GCT

PostWysłany: Wto Kwi 01, 2014 8:01 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przyznam się szczerze ze kilka razy zdarzyło mi się otworzyć drzwi i od razu ich nie zamknąć jak np. zmieniałem kola , przetoczyłem 1 sztukę do garażu wracam i ktoś mi je zamknął czy tez jak poszedłem do piwnicy po wiertarkę żeby wywiercić 1 dziurę i po 2 minutach ja odnieść , również ktoś drzwi zamykał Smile Takie zamykanie drzwi na noc to sprawa oczywista ale jak ktoś zaraz wraca to tez inna sprawa.
Powrót do góry
pawel
Moderator

PostWysłany: Wto Kwi 01, 2014 9:58 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

GCT napisał:
Takie zamykanie drzwi na noc to sprawa oczywista ale jak ktoś zaraz wraca to tez inna sprawa.

Złodzieje nie kradną tylko w nocy. Moim zdaniem drzwi powinny być zamknięte bezwarunkowo zawsze, jak sam wynoszę opony to też za każdym razem za sobą zamykam, pomimo że za 3 minuty otwieram znowu.

Bardzo dobry pomysł z tym monitoringiem. Czy ktoś próbował pytać o tę kwestię w spółdzielni? Coraz więcej osiedli w Rzeszowie jest monitorowanych, zdecydowanie by się to u nas przydało.
Powrót do góry
swiety

PostWysłany: Sro Kwi 02, 2014 5:33 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

sqb1978 napisał:
Z takim rozwiązaniem wspólnych drzwi do piwnic i garażu się nie spotkałem - rzeczywiście głupie rozwiazanie.

Tak jest chyba jedynie w bloku numer 8. Ze względu na lokale handlowo-usługowe klatki 1,2 i 3 nie mają zejścia do poziomu piwnicy czy też garażu. Mieszkańcy tych klatek mają piwnice między klatkami 5-6 i 7.

Mieszkańcy klatki 7 do garażu przechodzą idąc piwnicami do klatki 6 i dalej kolejnymi piwnicami do garażu. Po drodze mijają 5 sztuk drzwi. Podobnie mieszkańcy klatki 6 idą prze piwnice, mając po drodze troje drzwi. Bardzo rzadko się zdarza, żeby drzwi były zamknięte. Dzięki temu dostęp do 80% piwnic jest otwarty.

pawel napisał:

Bardzo dobry pomysł z tym monitoringiem. Czy ktoś próbował pytać o tę kwestię w spółdzielni? Coraz więcej osiedli w Rzeszowie jest monitorowanych, zdecydowanie by się to u nas przydało.

Kiedyś dawno temu usłyszałem od pani w spółdzielni żeby zbierać podpisy/składać pisma i spółdzielnia założy. Trzeba ogarnąć temat. Kilka kamer wystarczy a to raczej nie jest kosmiczny wydatek.
Powrót do góry
Sylwia

PostWysłany: Wto Sie 20, 2019 6:37 am    Temat postu: Może Cię zaciekawi... Odpowiedz z cytatem

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Łukasz
Moderator

PostWysłany: Sro Kwi 02, 2014 8:22 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Skoro jest w ogóle jakaś przychylność ze strony spółdzielni, to trzeba o tym pomyśleć... I trzeba byłoby przelecieć po mieszkaniach i pozbierać podpisy. A koszt jakiś tragiczny nie jest, i tak w sumie my za to zapłacimy:)
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum « Staromieście Rzeszów » Strona Główna -> Staromieście Ogrody - Nasze Osiedle Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1
Skocz do: